План акција за 2016-ту годину

Plan akcija PEK „GORA“ za 2016. godinu:        Preuzmite u PDF formatu: Plan akcija PEK GORA 2016

MESEC DAN MESTO IZVOĐENJA AKCIJE ORGANIZATOR NAPOMENA
JANUAR 2. Žeželj-Dubovi Dejan Milošević
3. Ovčar Vesna Milošević
9. Zimski uspon na Rtanj Nikola Pantović RA
17. Gledićke planine Olivera Trbić
23. Goč Andrej Ivošev
24.
30. Svetosavski pohod na Crni vrh, PSK „Juhor“ Jagodina Milanka Milošević TA
31. Svetosavski pohod na Žeželj i Bešnjaju Milovan Bačanin
FEBRUAR 7. Stolovi iz Kamenice Stevan Jevtić
15. Bukulja Časlav Mihajlović
13.-16. Višednevna akcija (13,14., 15. i 16.) Golija Olivera Trbić
20. Zimski uspon na Trem – PK „Železničar“, Niš Anđelka Velisavljević RA
28 Homoljske planine – Mali i veliki Vukan Ivan Ćurčić
MART 4.-6. Kurs iz planinarske orijentacije, Rajac – Komisija za takmičenje u planin. orijent.
5.-6. Stari Ras – putevima istorije Boško Mihajlović
12. 1. kolo lige u planinarskoj orijentaciji, Fruška gora, PSD „Stražilovo“ Sremski Karl.
13. Kučajske planine – Baba i Petrus Ivan Ćurčić
20. Akcija za mlade – Žeželj-Bešnjaja Časlav Mihajlović
20. Klečak, Greda, Stolovi, Čiker, Maglič Dejan Milošević
26. Uređenje staze
27. Kanjon reke Nere Vesna Milošević
APRIL 2. Prolećni dan planinara – Gledićke pl. – PSD „Ljukten“, Trstenik Žarko Prodanović RA
2. Homoljski maraton, PK „Vukan“ Požarevac Anđelka Velisavljević
3. Uređenje staze
9. 1. kolo treking lige, Vršac, PSD „Vršačka kula“ Časlav Mihajlović
9. Uređenje staze
10. Rajac i Suvobor od Struganika Nikola Pantović
17. Uređenje staze
16. 2. kolo treking lige, Gornja Trepča, PSD „FRA“ Čačak Časlav Mihajlović
16.-17. Rogozna – PK „Berim“, Zubin Potok Milovan Bačanin TA
16. Bukovik, Ostra i Borački krš – PSD „FRA“ Čačak RA
23. Uređenje staze
24 Pohod Karađorđevim stopama – PD „Vrbica“, Velika Plana TA
23.-24. Fruškogorski maraton, PSD „Železničar“ Novi Sad Andrej Ivošev RA
MAJ 30. Uređenje staze
7. Đurđevdanski pohod na Žeželj i Bešnjaju UO PEK „GORA“ TA
14.-15. Kopaonik Mirjana Kokić
14. Poseta nekom od Nacionalnih parkova Selena Milošević
15. Narcisu u pohode – PSD „Gvozdac“, Kraljevo Anđelka Velisavljević RA
21. 2. kolo lige u planinarskoj orijentaciji, Avala, PSK „Avala“, Beograd
21.-22. Čajniče Nataša Maksimović
29. Via ferrata – Kablar Aleksandar Vučković
28. Dani jorgovana – Tupižnica – PK „Šiljak“, Boljevac Stevan Jevtić RA
28.-29. Šar planina – Titov vrh Ivan Ćurčić
JUN 3. 3. kolo treking lige, Malinik, PK „Dubašnica“ Zlot Časlav Mihajlović
4.-5. Susret planinara na Kopaoniku, PSK „Kopaonik“ Beograd Andrej Ivošev TA
11. Uspon na Ruj, PK „Ruj 1706“ Babušnica Ivan Ćurčić TA
12. Carska bara, KP „Zrenjanin“ Selena Milošević TA
18.-19. Trstenik-Kragujevac grebenom Gledićkih planina Dejan Milošević
25.-28. Šar planina, PSK „Uspon“ Štrpce Mirjana Majstorović TA
25.-26. Rafting Tarom Mirjana Kokić
JUL 2. DANI PLANINARA PSS – Jastrebac, PSS Žarko Prodanović RA
8.-10. Dolomiti, Italija Goran Devedžić
9. 4. kolo treking lige, Devica, PK „Ozren“ Soko Banja Časlav Mihajlović
9. Juhor, PK „Runolist“ Jagodina TA
10. Stazama Venčaca i Bukulje, PD „Bukulja“ Aranđelovac Časlav Mihajlović TA
17. Kanjon reke Trešnjice Ivan Ćurčić
22.-24. Stara planina, šatorska tura Mirko Milovanović
30. Povlenski vrhovi, PK „Povlen“ Valjevo Mirjana Majstorović TA
30.-31. Hajla Dejan Milošević
AVGUST 5.-7. Durmitor ili Slovenački Alpi Goran Devedžić
7. Kanjon Uvca Kosa Milikić
12.-14. Crnook i Gramada Ivan Ćurčić
20. 5. kolo treking lige, Kosjerić, PK „Balkan“ Beograd Časlav Mihajlović
20.-21. Durmitor Olivera Trbić
28. Treska i Lukovska banja Mirko Milovanović
SEPTEMBAR 3. 3. kolo lige u planinarskoj orijentaciji, Homolje, PK „Vukan“ Požarevac
3. Akcija za početnike Andrej Ivošev
3.-4. Komovi Ivan Ćurčić
6.-11. Karpati, Retezat – PK „Vukan“ Požarevac Dragana Roganović
10. Gledićka transverzala, PD „Žeželj“ Kragujevac Milovan Bačanin RA
10.-11. Veliki Lisac, Lazarev kanjon Mirko Milovanović
18. Svrljške planine Časlav Mihajlović
24. Oštra čuka, PD „Oštra čuka“ Soko Banja Milovan Bačanin
25. 4. kolo lige u planinarskoj orijentaciji, Rajac, PD „Pobeda“ Beograd
25. 6. kolo treking lige, Rajac, PD „Pobeda“ Beograd Časlav Mihajlović
25. Beljanica Ivan Ćurčić
OKTOBAR 1. Jesenji uspon na Sokolov kamen, PAK „Mosor“ Niš Časlav Mihajlović TA
1.-2. Bešnjaja sa gostima iz Čajniča Nataša Maksimović
8.-9. Kanjon Vratne Vesna Milošević
16. 7. kolo treking lige, Grza, PK „Javorak“ Paraćin Časlav Mihajlović
16. Čemerno, Gusarice od Polumira Dejan Milošević
22. Homoljskim i Gornjačkim planinama – Ježevac, PK “ Vukan, Požarevac Anđelka Velisavljević RA
29. 6. kolo lige u planinarskoj orijentaciji, Pasjača, PSK „Toplica“ Prokuplje
30. Kavgalija od Polumira Ivan Popović
NOVEMBAR 6. Kučajske planine – Tresta i Straža Ivan Ćurčić
11.-13. Kanjon Jerme, Greben i Vlaška planina Selena Milošević
12.-13. Šatorice, PK „Kopaonik“, Leposavić Milovan Bačanin RA
20. Željin Stevan Jevtić
27. Ozren Žički Žarko Prodanović
DECEMBAR 4. Zimski uspon na Midžor Andrej Ivošev
11. Dan planina – Ješevac-Borač, PEK „GORA“ i PD „Žeželj“ Gojko Jakšić
18. Troglav Žarko Prodanović
25. Rudnik Dejan Milošević
PLANINARSKA PREDAVANJA
SEP. – NOV. „Planinarska škola“ Planinarska sekcija
EKOLOŠKE AKCIJE
MART Uređivanje pošumljenih površina na Rudniku Ekološka sekcija
APRIL Uređivanje pošumljenih površina na Rudniku Ekološka sekcija
MAJ Poseta nacionalnim parkovima Ekološka sekcija
JUN Akcija povodom 5. juna, Svetskog dana zaštite životne sredine Ekološka sekcija
OKTOBAR Pošumljavanje na Rudniku Ekološka sekcija
EKOLOŠKA PREDAVANJA
MAJ 22. maj, Dan zaštite biodiverziteta – predavanje Ekološka sekcija
OKTOBAR 16. oktobar, Dan zdrave hrane – predavanje Ekološka sekcija
PROSLAVE KLUBA
26.11.2016. Proslava godišnjice osnivanja kluba Predsednik kluba
21.12.2016. Godišnja Skupština kluba Predsednik kluba